Ghinion teribil pentru Constantin Nica! Fundasul a si-a dat autogol la 3 minute dupa ce a intrat pe teren, in Cesena 1-1 Sampdoria

Serie A Cesena Constantin Nica Italia Sampdoria Stranieri
Data publicarii: Duminica 23 Noiembrie 2014, 19:03
Data actualizarii: Duminica 23 Noiembrie 2014, 19:12

Fostul dinamovist Constantin Nica a bifat, astazi, a doua aparitie in Serie A pentru Cesena. Acesta a fost introdus in minutul 74 al meciului cu Sampdoria, la scorul de 1-0, dar a avut un ghinion incredibil. Acesta a inscris in proprie poarta!

Fostul dinamovist Nica si-a ingropat astazi echipa. Imprumutat de Atalanta la Cesena, echipa aflata in zona rosie a clasamentului din Serie A, tanarul fotbalist a fost eroul negativ al echipei sale in meciul cu Sampdoria.

Nica a bifat astazi cea de-a doua aparitie pentru Cesena dupa ce mai jucase 13 minute in meciul cu Juventus. Introdus in minutul 74, Nica a avut insa un mare ghinion.

Fundasul a marcat in proprie poarta la 3 minute de la intrarea pe teren, iar echipa sa a ratat victoria pe teren propriu.

Pentru Cesena marcase Lucchini, in minutul 60 al partidei.

Astazi s-a jucat si meciul dintre Fiorentina si Hellas Verona (2-1), partida in care romanu Ciprian Tatarusanu a fost, insa, doar rezerva. Toate rezultatele din Italia sunt AICI