VIDEO Ghiciți tricolorul! Gazzetta dello Sport: ”Che errore”, după doar 7 minute jucate și o nouă ratare uriașă

George Puscas Atalanta Gazzetta dello Sport Genoa radu dragusin Stranieri
Data publicarii: Luni 23 Octombrie 2023, 14:31
Data actualizarii: Luni 23 Octombrie 2023, 14:37

Atalanta - Genoa s-a încheiat 2-0, cu Radu Drăgușin integralist și George Pușcaș intrat pe final la oaspeți.

Genoa a pierdut duminică, în etapa a noua din Serie A, 0-2 în deplasare cu Atalanta, goluri Ademola Lookman (68) și Ederson (90+5).

La oaspeți, fundașul central Radu Drăgușin a fost integralist și a făcut un meci bun (6,5 de la Tuttomercatoweb, cea mai mare notă de la Genoa alături de alți trei coechipieri), în timp ce George Pușcaș a fost introdus în minutul 83.

Radu Drăgușin din nou pe plus, George Pușcaș din nou pe minus

Suficient pentru o nouă ratare uriașă, cât să titreze Gazzetta dello Sport în titlul cronicii de meci ”Pușcaș, che errore” și să-l noteze cu 5 pe atacantul naționalei României.

Genoa este pe 15 în clasamentul din Serie A, în timp ce Atalanta e pe locul 6, ultima poziție care asigură calificarea în cupele europene.