VIDEO Alex Cicâldău face show în Turcia! Mijlocașul dorit de Sampdoria, assist în Galatasaray - Karagumruk

Alexandru Cicaldau Galatasaray galatasaray - karagumruk Campionate externe Alexandru Cicâldău
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 20:58
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 21:02

Alexandru Cicâldău (24 de ani) a oferit un assist în meciul celor de la Galatasaray cu Karagumruk.

Gomis a deschis scorul din penalty pentru cei de la Galatasaray, în minutul patru, iar Babel a dus scorul la 2-0 în minutul 12, din pasa lui Cicâldău.

Alexandru Cicâldău, assist în meciul dintre Galatasaray și Karagumruk!

Mijlocașul român a centrat perfect în centrul careului către atacantul olandez, care nu a iertat din poziție ideală. A fost a patra pasă decisivă a lui Cicâldău din acest sezon pentru cei de la Galatasaray, în toate competițiile.

Pe lângă cele patru pase decisive, Cicâldău și-a mai trecut în cont și cinci reușite, în campionat și Europa League.

Recent, presa din Turcia a scris că mijlocașul român este dorit de cei de la Sampdoria. Italienii sunt gata să ofere o sumă impresionantă pentru a-l transfera: zece milioane de euro!

Dacă transferul se va realiza, Cicâldău va deveni al 5-lea cel mai scump jucător vândut de Galatasaray. Și cota sa de piață a crescut, după transferul în Turcia.

Românul era evaluat la 6,5 milioane de euro, iar acum este cotat, potrivit site-urilor de specialitate, la nouă milioane de euro.