VIDEO George Pușcaș a spart gheața. A marcat primul gol pentru Genoa: ce au scris italienii despre el și Radu Drăgușin

George Puscas Genoa radu dragusin Serie B Stranieri
Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2022, 18:15
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2022, 18:36

Ajuns la Genoa în vară, George Pușcaș a reușit să spargă gheața și să marcheze primul gol pentru formația din Serie B.

Genoa s-a impus cu Sudtirol în etapa a 16-a din Serie B, scor 2-0. Introdus în teren în minutul 61, în locul lui Jagiello, George Pușcaș a deschis scorul patru minute mai târziu, rezultatul final fiind stabilit în minutul 90+3, de către Aramu.

Această victorie vine după trei înfrângeri și un rezultat de egalitate, iar Genoa a urcat pe locul patru în clasament, cu 26 de puncte. Lider detașat este Frosinone, cu 35 de puncte.

George Pușcaș și Radu Drăgușin, printre remarcații jurnaliștilor italieni

Cei doi internaționali români au fost notați de jurnaliștii de la tuttomercatoweb.com cu 7, respectiv 6,5, fiind cele mai mari punctaje dintre fotbaliștii de la Genoa.

"Foarte agresiv, câteodată prea mult, dar foarte eficient", au scris despre fundașul român, în timp ce despre Pușcaș au detaliat: "A fost jucătorul care a schimbat meciul, deblocându-l cu un veritabil atacant central. Un impact important și un mesaj pentru Gilardino pentru următoarele partide".