FOTO ȘI VIDEO Genoa se apropie de Frosinone, dar românul cu 6 minute la naționala lui Edward Iordănescu rămâne numărul 1! ”Mare calitate, transformă echipa”

Daniel Boloca Echipa Nationala edward iordanescu nationala Italiei Roberto Mancini Stranieri
Data publicarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 14:52
Data actualizarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 14:52

Echipa lui Daniel Boloca, mijlocașul convocat și de Roberto Mancini la selecționata Italiei, continuă să fie lider în Serie B și are patru puncte peste principala urmăritoare.

Frosinone nu a reușit sâmbătă decât un 1-1 în deplasare la Perugia, dar continuă să fie lider în Serie B, cu trei puncte peste locul secund, Genoa (63 vs 59), care se impusese vineri în meciul cu Reggina, 1-0.

La Perugia, Tiago Casasola a deschis scorul pentru gazde (62), dar oaspeții au egalat prin Samuele Mulattieri (77).

Tuttomercatoweb despre Daniel Boloca: ”Face ca echipa să se transforme”

Daniel Boloca (24 de ani), mijlocașul cu 6 minute în tricoul naționalei României în mandatul lui Edward Iordănescu și convocat apoi de selecționerul Roberto Mancini la reprezentativa Italiei, a fost din nou omul numărul 1 la Frosinone.

”Mare calitate la mijlocul terenului. Face ca echipa să se transforme”, a explicat Tuttomercatoweb, care i-a dat lui Boloca nota 6,5, cea mai mare dintre titularii de la Frosinone.

Mijlocașul central a primit doar 6 minute în tricoul naționalei României de la selecționerul Edward Iordănescu, într-un amical pierdut anul trecut cu Slovenia, scor 1-2, apoi a fost convocat de Roberto Mancini pentru un stagiu de pregătire cu Italia și un joc-test la Coverciano, în luna decembrie.