Fericire MAXIMA pentru Razvan Marin! Cu mijlocasul roman pe teren, Standard a cucerit Cupa Belgiei in prelungiri!

Data publicarii: Duminica 18 Martie 2018, 08:52
Data actualizarii: Duminica 18 Martie 2018, 08:56

Razvan Marin a cucerit primul trofeu in Belgia.

Standard Liege, echipa internationalului roman Razvan Marin, a castigat pentru a opta oara in istoria sa Cupa Belgiei la fotbal, invingand in finala, cu scorul de 1-0 dupa prelungiri, formatia KRC Genk, sambata seara, pe stadionul Regele Baudouin din Bruxelles.

Dupa 90 de minute fara gol, Renaud Emond a adus victoria echipei pregatite de portughezul Ricardo Sa Pinto, trimitand balonul in poarta cu capul, in debutul primei reprize a prelungirilor (90+2).

Razvan Marin a fost titular la Standard Liege in acest meci, la fel ca si camerunezul Collins Fai, fostul fundas al lui Dinamo Bucuresti.

Acest succes asigura clubului din Liege participarea la viitoarea editie a competitiei Europa League.