EXCLUSIV | Dennis Man, dorit de un club important din Premier League. Cine se interesează de starul român

Data publicarii: Sambata 21 August 2021, 20:10
Data actualizarii: Sambata 21 August 2021, 21:58

Dennis Man continuă seria evoluțiilor convingătoare, chiar dacă echipa sa a retrogratat în Serie B.

În primul meci din campionat, internaționalul român a marcat un gol în egalul obținut de Parma cu Frosinone, 2-2. Evoluția lui Man a fost apreciată de presa din Italia, iar cei de la Parma Live au scris despre român că: "A fost nervos în prima repriză, dar în cea de-a doua a schimbat vitezele și a marcat pe contraatac. În unele momente a arătat ca un jucător care nu are ce căuta în liga secundă".

Potrivit informațiilor www.sport.ro, Dennis Man se află în atenția unui club important din Premier League. Cei de la Tottenham sunt interesați de român, mai ales dacă se concretizează transferul lui Harry Kane la Manchester City.

• Dennis Man, dorit de un club important din Premier League. Cine se interesează de starul român

Evoluție apreciată a lui Man

Internaționalul român a marcat golul de 2-1 în minutul 52 după o cursă impresionantă, iar cu cinci minute înainte de final a fost schimbat.

Potrivit site-ul de analiză sofascore.ro, Gigi Buffon și Dennis Man au obținut cele mai mari note dintre jucătorii care au evoluat în meciul cu Frosinone, 7,9, respctiv 7,7.