Dennis Man, lăudat de presa din Italia după victoria obținută de Parma în fața lui Como: „A făcut ravagii!”

Dennis Man Parma Serie B Stranieri Dennis Man
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 08:52
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 08:56

Parma s-a impus la limită, scor 2-1, pe teren propriu, în fața lui Como, în etapa cu numărul zece din Serie B.

Scorul partidei a fost deschis de Dennis Man, în minutul opt, după o pasă primită de la Adrian Benedyczak. În repriza secundă, Charpentier a mărit diferența pentru pentru Parma, din pasa lui Hernani. Como a redus din diferență în minutul 90+2, prin Barba.

După meci, presa din Italia a lăudat prestația lui Dennis Man, care s-a reintegrat foarte bine în echipă după revennirea de la națională.

Dennis Man, un nou meci bun pentru Parma

„Golul său a deschis jocul, apoi a făcut ravagii în spatele adversarilor şi şi-a ajutat foarte mult apărarea”, au scris cei de la tuttomercatoweb.com, după meciul foarte bun făcut de Dennis Man.

Dennis Man a jucat până în minutul 72, când a fost înlocuit chiar cu Charpentier. Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în minutul 63.

Parma este lider în clasamentul Seriei B, cu 23 de puncte, în timp ce Como este pe 6, cu 14 puncte.