Dennis Man, al doilea gol al sezonului! Mihăilă, titular, în victoria cu 4-0 în fața lui Pordenone

Dennis Man Parma valentin mihaila Stranieri Dennis Man, al doilea gol al sezonului! Mihăilă, titular, în victoria cu 4-0 în fața șuo Pordenone
Iosif Pintilie
Data publicarii: Duminica 12 Septembrie 2021, 23:26
Data actualizarii: Duminica 12 Septembrie 2021, 23:31

Parma a obținut a dou a victorie din primele trei meciuri în duelul cu Pordenone, lanterna roșie din Serie B.

Cu Valentin Mihăilă titular și Dennis Man pe bancă până la pauză, Parma a reușit să treacă făă probleme de un adversar net inferior valoric. De altfel, a fost un duel între o echipă ce luptă pentru promovare și una ce luptă pentru evitarea retrogradării.

Parma s-a impus cu 4-0, reușind să îbscrie de două ori în fiecare repriză. În prima parte a meciului, Vasquez (minutul 19) și Juric (minutul 38) au înscris pentru echipa românilor din Serie B.

• Dennis Man, al doilea gol al sezonului! Mihăilă, titular, în victoria cu 4-0 în fața șuo Pordenone

În partea a doua, Inglese a înscrie în minutul 64, ca mai apoi Dennis Man să închidă tabela în minutul 80, în urma unui contra-atac. Mihăilă a fost schimbat în minutul 58.

Pentru Parma, urmează duelurie cu Cremonese, Ternana și Pisa, formația lui Marius Marin.