Torje, deznădăjduit! Ce a spus despre umilința cu FCSB și mesajul războinic transmis

Gabi Torje FCSB - Dinamo 6-0 Fotbal intern Gabriel Torje, supărat înaintea meciului cu FCSB: ”Începe să mă deranjeze”
Data publicarii: Duminica 12 Septembrie 2021, 23:19
Data actualizarii: Duminica 12 Septembrie 2021, 23:23

FCSB - Dinamo 6-0, într-un meci disputat duminică seara, pe Arena Națională.

Gabi Torje și-a exprimat frustrarea la finalul partidei de pe Arena Națională.

"Este o înfrângere usturătoare, ce mai e de zis? E cea mai grea înfrângere din cariera mea. Trebuie să strângem rândurile, ne pare rău de suporteri, mai mult dacă zic... aş fi ridicol.

• Gabriel Torje, supărat înaintea meciului cu FCSB: ”Începe să mă deranjeze”

La pauză am schimbat puţin sistemul, nu mai aveam nimic de pierdut, dar fazele fixe ne-au fost fatale. E dezamăgitor, umilitor.

Îmi pare rău că mi-am început această nouă etapă la Dinamo cu o nouă înfrângere. Atât timp cât voi fi eu aici este ultima dată când Dinamo va fi văzută aşa, în 12 septembrie, de acum toţi vor muri pe teren din minutul 1 până în minutul 95.

Este ruşinos ce s-a întâmplat azi. Nu am văzut faza eliminării lui Filip, acum nu mai putem face nimic. Dinamo nu va retrograda, va lupta la play-off", a spus Torje, la finalul partidei de pe Arena Națională.

Golurile au fost marcate de Keşeru ’26, Octavian Popescu ’42, Vinicius ‘45+2, Cordea ‘45+7, V. Gheorghe ’55 şi Grigore ’67 (autogol).