VIDEO Cum l-a supărat George Pușcaș pe antrenorul echipei în ultimul meci la Genoa

George Puscas Alexander Blessin Cupa Italiei Genoa radu dragusin Stranieri
Data publicarii: Miercuri 19 Octombrie 2022, 08:51
Data actualizarii: Miercuri 19 Octombrie 2022, 08:54

Echipa atacantului român a trecut în Cupă de SPAL Ferrara, scor 1-0, meci din turul al doilea al competiției.

Cu George Pușcaș introdus în minutul 58 și cu Radu Drăgușin rămas pe banca de rezerve, Genoa a eliminat-o marți seara în turul 2 al Cupei Italiei pe SPAL Ferarra, scor 1-0 (gol Albert Gudmundsson '45+1 - din penalty).

PianetaGenoa1893, publicație locală aflată mereu la curent cu situația de la echipă, i-a dat lui Pușcaș cea mai mică notă dintre toți jucătorii ”Grifonului”, 5, explicând:

Genoa lui Pușcaș și Drăgușin se luptă pentru promovarea în Serie A

”I-a lipsit generozitatea cu trei minute de la final (n.r. - referire la ocazia ratată cu lejeritate de atacantul român), o greșeală care nu l-a mulțumit deloc pe antrenorul Blessin (n.r. - tehnicianul german Alexander Blessin)”.

Ratarea lui Pușcaș a fost ”taxată” și de Gazzetta dello Sport, care a subliniat însă ”starea foarte proastă” a terenului.

Vârful naționalei a primit și un cartonaș galben, după ce a faultat un adversar.

Genoa lui Blessin are un început bun de sezon: în afară de calificarea din Cupă, se află pe locul 5 în Serie B, la un singur punct de liderul surprinzător Ternana.