Cu Mutu in teren: Fiorentina 1-0 Cagliari! Fara Mutu: Fiorentina a pierdut cu Catania!

Data publicarii: Luni 03 August 2009, 13:47
Data actualizarii: Luni 03 August 2009, 18:42

Adrian Mutu a jucat in amicalul de 45 de minute pe care Fiorentina l-a castigat, scor 1-0, cu Cagliari.

Le-am aruncat nisip in ochi: Romania umileste Anglia si la fotbal pe plaja!

Mutu a jucat in cadrul triunghiularului Dahlia Cup, la care a participat si Catania, informeaza site-ul oficial al clubului din Florenta. La turneul amical Dahlia Cup, disputat duminica seara pe stadionul Massimino din Catania, cele trei formatii au jucat intre ele cate un amical de 45 de minute.

In prima partida din acest triunghiular, Fiorentina, cu Mutu prezent pe gazon tot meciul, a castigat, scor 1-0, impotriva lui Cagliari, prin golul marcat de Vargas '26.

In cea de a doua partida, Catania a trecut, scor 0-0, 3-1 - dupa loviturile de departajare, de Cagliari.

In ultimul amical al turneului, Fiorentina, la care internationalul roman Adrian Mutu nu a fost folosit, a fost invinsa, scor 2-0, de Catania. Golurile formatiei siciliene au fost marcate de Sardo '10 si Llama '11.

Triunghiular amical Dahlia Cup a fost castigat de Catania.