VIDEO Ciprian Tătărușanu, ”spectator în prima repriză, împușcat de două ori la final”! Notele românului din Milan - Roma 2-2

Ciprian Tatarusanu AC Milan AS Roma Serie A Stranieri
Data publicarii: Luni 09 Ianuarie 2023, 10:18
Data actualizarii: Luni 09 Ianuarie 2023, 10:20

Portarul milanezilor a primit cele două goluri în minutele 87 și 90+3.

După un meci ușor pentru el în cea mai mare parte, Ciprian Tătărușanu a primit două goluri în finalul derby-ului AC Milan - AS Roma 2-2 (Kalulu '30, Pobega '77, respectiv Ibanez '87, Abraham '90+3) și a fost taxat de presa italiană.

”Petrece întreaga primă repriză ca spectator, fiind nevoit să intervină doar la șutul de pe dreapta al lui Zalewski, care trece puțin pe lângă poartă.

Chiar și a doua jumătate pare să se desfășoare fără probleme, dar apoi este împușcat de două ori. La 2-2 ar fi putut salva mai bine”, a scris Tuttomercatoweb, care i-a dat 5,5.

Calciomercato despre Ciprian Tătărușanu: ”Întotdeauna primește goluri”

Eurosport.it l-a notat pe Tătărușanu cu 6, iar Calciomercato tot 5,5: ”Îi dă fiori apărării sale în prima repriză cu o tentativă de ieșire stângace. Întotdeauna primește goluri, în ciuda unei mari intervenții la Abraham”.

După 17 etape din Serie A, AC Milan este pe locul 3, la egalitate de puncte (37) cu Juventus Torino de pe 2, sub liderul Napoli (44 de puncte).