Ce notă a primit Răzvan Marin după 10 minute de joc în Empoli - Monza

Razvan Marin Empoli Serie A Stranieri Răzvan Marin
Data publicarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 20:26
Data actualizarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 20:25

Paolo Zanetti a mizat pe Răzvan Marin doar pe final în meciul împotriva lui Monza.

Empoli a primit vizita lui Monza pe Stadio Carlo Castellani și a reușit sa învingă, grație golului marcat de elvețianul Nicolas Haas în minutul 11, care a înscris primul său gol al acestui sezon.

În minutul 79, Zanetti l-a introdus pe Răzvan Marin în locul lui Liam Henderson. Românul a văzut cartonașul galben în minutele de prelungiri, 90+6, după ce Nicolo Rovella de la Monza a văzut roșu, în urma unui conflict verbal.

Ce notă a primit Răzvan Marin după Empoli - Monza 1-0

Cea mai mare notă, potrivit SofaScore, pe care un jucător a primit-o după jocul din etapa a 10-a, a fost cea a lui Sebastiano Luperto: 8.

După 17 minute de joc, Răzvan Marin a primit un calificativ sub medie, 6.5. Cea mai mică notă a fost 6.3, văzută de Samuele Birindelli, Sam Lammers și Nedim Bajrami.

Empoli, în această stagiune

Empoli se află pe a 11-a poziție în Serie A, cu 11 puncte după 10 etape. Formația dirijată de Zanetti a obținut două victorii, cinci rezultate de egalitate și trei înfrângeri.

În următorul meci, trupa la care evoluează Răzvan Marin o va întâlni pe Juventus, vineri, 21 octombrie, de la ora 21:45.