Fără Croitoru pe bancă, FCU Craiova a continuat seria eșecurilor. Reacția lui Florin Drăgan după înfrângerea de la Botoșani

FCU Craiova Florin Dragan Superliga Superliga Marius Croitoru
Data publicarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 19:02
Data actualizarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 18:58

FCU Craiova a pierdut în fața lui FC Botoșani pe teren advers, scor 0-1.

Florin Drăgan, numit interimar după plecarea lui Marius Croitoru, a vorbit despre evoluția echipei sale în înfrângerea cu FC Botoșani și despre demisia fostului antrenor.

„(n.r. despre meciul cu Botoşani) Din păcate, acesta este fotbalul. Am făcut o primă repriză bună, am avut o circulaţie bună a balonului, dar în repriza a doua au început ei mai bine.

A produs un fotbal bun, dar ne-a lipsit ceva în ultimii 30 de metri. Aveam nevoie de ceva special, un jucător să vină şi să facă ceva. Nu pot să zic că am avut ocazii, doar ceva situaţii. Felicitări celor de la Botoşani, mergem înainte.

(n.r. despre Marius Croitoru) Ce pot să vă spun e că lumea care mă cunoaşte ştie ce fel de om sunt. Din punctul meu de vedere, nu am complotat cu nimeni. Eu am contract, am rămas pentru o perioadă scurtă, lungă, nu ştiu.

Eu am avut o colaborare bună cu Marius (n.r. Croitoru). Atât eu, cât şi stafful, cât şi jucătorii nu avem niciun fel de legătură cu ceea ce s-a scris”, a punctat Florin Drăgan după confruntare.

FC Botoșani - FCU Craiova 1-0

Oltenii au fost aproape să securizeze egalul pe teren advers, însă Camara s-a impus pe tabelă în minutul 90+1 și a obținut cele trei puncte pentru botoșăneni.

În următorul meci, FCU Craiova se va duela cu Dinamo București în Cupa României (marți, 18 octombrie, ora 21:00), în timp ce FC Botoșani va face deplasarea pe Stadionul Gloria, pentru duelul cu FC Buzău (miercuri, 19 octombrie, ora 15:30).