Marius Sumudica al-raed Alexandru Mitrita Damjan Djokovic Silviu Lung Stranieri
Data publicarii: Marti 11 Octombrie 2022, 09:37
Data actualizarii: Marti 11 Octombrie 2022, 09:43

Tehnicianul român o pregătește acum pe Al-Raed, echipă cu care a semnat în vară și unde-i antrenează pe Silviu Lung, Alex Mitriță și Damjan Djokovic.

Al-Raed, echipa din Arabia Saudită pe care o pregătește în prezent antrenorul român Marius Șumudică, a pierdut din nou în ultima etapă și se află abia la mijlocul clasamentului.

0-1 în deplasare cu Al-Shabab (fosta formație a lui Șumi) și 0-2 luni, pe teren propriu, cu Al-Tai sunt ultimele două rezultate din Saudi Pro League ale lui Al-Raed, care după șapte etape se află pe locul 8 (din 16 echipe).

Lung, Mitriță și Djokovic, oameni de bază pentru Șumudică

În eșecul de acasă cu Al-Tai, Marius Șumudică i-a titularizat pe Silviu Lung junior, Alexandru Mitriță și Damjan Djokovic (ex-CFR Cluj), primii doi fiind integraliști.

Oaspeții aveau deja 2-0 în minutul 36 (goluri Guy Mbenza și Amir Sayoud) și, chiar dacă au evoluat întreaga repriză secundă cu un om mai puțin (Abdulaziz Al-Harabi a fost eliminat direct în minutul 45), au reușit să mențină scorul favorabil până la final.