Ce a făcut Daniel Boloca, la revenirea după cartonașul roșu primit cu AS Roma

Serie A Daniel Boloca Sassuolo Stranieri
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 18:22
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 18:35

Daniel Boloca a revenit în echipa de start a lui Sassuolo în etapa a 16-a din Serie A, după ce a fost suspendat în urma cartonașului roșu primit în meciul cu AS Roma.

Sassuolo a jucat în deplasare cu Udinese, partida încheindu-se la egalitate, scor 2-2. Gazdele au condus cu 2-0 în minutul 55, însă după eliminarea lui Payero, Sassuolo a revenit și a stabilit scorul final după cele două penalty-uri transformate de Berardi, în minutele 75 și 88.

Daniel Boloca, schimbat în minutul 56

Internaționalul român nu a rămas pe teren pe durata întregului meci și a fost schimbat în minutul 56, cu Volpato.

Pentru evoluția cu Udinese, Daniel Boloca a fost notat cu 5.5 de jurnaliștii de la Tuttomercatoweb: "A revenit după suspendare, dar nu a fost capabil să facă lucruri la nivelul său cel mai bun. Defensivă limitată în fața driblingurilor lui Pereya".

Daniel Boloca, inclus într-un top select la nivel european

CEIS a oferit publicității o serie de clasamente ale fotbaliștilor performeri la nivel internațional, iar Daniel Boloca se află în topul mijlocașilor care acoperă cea mai mare distanță timp de 90 de minute, în cele mai importante cinci campionate din Europa, alături de Sander Berge (Burnley), Koke Resurrección (Atletico Madrid), Hugo Larsson (Eintracht Frankfurt) și Adrien Thomasson (RC Lens).