Bogdan Stancu a marcat din nou in Turcia: echipa romanului, protagonista in THRILLERUL zilei. "Motanul" spera la EURO

Bogdan Stancu Genclerbirligi Rizespor Turcia Stranieri
Data publicarii: Duminica 17 Ianuarie 2016, 15:24
Data actualizarii: Duminica 17 Ianuarie 2016, 15:40

Genclerbirligi, echipa lui Bogdan Stancu, cu romanul printre marcatori, a castigat meciul disputat pe terenul lui Rizespor cu 3-2. Gencler a iesit astfel din zona retrogradarii, dar continua sa tremure.

Bogdan Stancu a inscris primul gol al lui Genclerbirligi in meciul disputat pe terenul lui Rizespor. Gencler, formatie din capitala Turciei, s-a impus cu 3-2 si a iesit astfel din zona retrogradarii, insa pastreaza doar doua puncte peste Sivasspor, formatia lui Cristian Tanase.

Rizespor a deschis scorul prin Kaya, in minutul 10, dar Bogdan Stancu (20) si Calik (24) au intors rezultatul in favoarea lui Genclerbirligi. Repriza a doua a fost si ea una disputata, iar finalul nefericit pentru gazde.

Mai intai, Kweuke a egalat in minutul 65, dintr-un penalty, la doi, pentru ca mai apoi angolezul Djalma sa dea lovitura pentru Genclerbirligi, in minutul 88.

Bogdan Stancu a inscris doar al treilea gol al sezonului  pentru Gencler.