Banel poate visa la Liga Campionilor! Fostul stelist a dat o pasa de gol in St Etienne 4-0 Rennes!

Banel Nicolita Stranieri
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2012, 20:28
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2012, 20:28

Banel Nicolita a dat o pasa de gol in partida pe care echipa sa a castigat-o in fata celor de la Rennes, scor 4-0.

Nicolita, care a jucat tot meciul, a dat pasa la primul gol marcat de Mignot, in minutul 25. Celelalte goluri ale gazdelor au fost reusite de Batlles '54, Sako '67 si Gradel '78.

Cu aceasta victorie, Saint Etienne urca pe locul 6 in campionatul Frantei si este la doar 3 puncte de un loc de Liga Campionilor.

Intr-un alt meci din etapa a XXIV-a a campionatului francez, echipa Girondins Bordeaux a invins, acasa, cu scorul de 1-0 (1-0), formatia Olympique Lyon. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Gouffran, in minutul 41.

Sursa foto: Mediafax

Click aici pentru clasament, alte rezultate si statistici din Franta!