VIDEO Banel a CUCERIT Franta! Rade dupa doua luni de suferinta la St. Etienne! A dat primul gol in Franta! Niculae a marcat si el

Stranieri
Data publicarii: Duminica 06 Noiembrie 2011, 20:54
Data actualizarii: Duminica 06 Noiembrie 2011, 20:54

Banel a fost din nou titular la St. Etienne si a reusit in sfarsit sa-i faca fericiti pe fani!

Dupa ce a jucat din primul minut in derby-ul de pe Gerland cu Olympique Lyon, Banel a primit o noua sansa din partea antrenorului Galtier. Mijlocasul adus de la Steaua a intrat in primul 11 si pentru partida cu Montpellier si n-a avut nevoie de prea mult timp pentru a-i face fericiti pe suporteri

In minutul 32, Banel a inscris cu capul, de la limita offside-ului, dupa o centrare a lui Lemoine, dintre doi fundasi ai lui Montpellier.  Click aici pentru VIDEO

Nicolita a jucat titular pe partea dreapta in linia de 3 din spatele varfului impins Aubameyang.

Montpellier a egalat in minutul 57 prin Marveaux. Banel Nicolita a primit un cartonas galben in minutul 64.

Daniel Niculae, titular si inlocuit in minutul 90, a marcat in minutul 87 golul victoriei formatiei Nancy in partida cu Brest, scor 2-1. Celalalt gol al echipei Nancy a fost marcat de Jo-gook '64, in timp ce pentru Brest a inscris Lesoimier '85.