VIDEO Andrei Rațiu a salvat-o pe Huesca în prelungiri! Primul gol în acest sezon

Stranieri
Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 23:11
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 23:11

Andrei Rațiu (24 de ani) a reușit un gol pentru Huesca în meciul din deplasare cu Mirandes, scor 1-1, contând pentru etapa cu numărul 12 din liga a doua spaniolă.

Integralist la Huesca, fundașul dreapta a marcat în minutul 90+2, la una dintre ultimele faze ale meciului. Rațiu a primit o centrare excelentă de la Marc Mateu în marginea careului mic, unde era nemarcat, și a înscris cu o lovitură de cap.

Andrei Rațiu, gol pentru Huesca în meciul cu Mirandes

Internaționalul român i-a adus astfel un punct echipei sale, care era condusă din minutul 70 de Mirandes, după golul marcat de Salinas, din penalty.

Pentru Andrei Rațiu este primul gol la Huesca în acest sezon. Fundașul dreapta a înscris și în ultimul meci al naționalei României, 4-1 contra Bosniei, în Liga Națiunilor.

După 12 meciuri jucate în La Liga 2, Huesca se află pe locul 9, cu 17 puncte, la două lungimi în spatele ultimei poziții care asigură calificarea în play-off-ul pentru promovare. Trupa lui Rațiu are șase meciuri consecutive fără eșec.