Alibec, DEZLANTUIT la echipa a doua a lui Inter! A reusit DUBLA in doua minute! Vrei sa vina la Steaua?

Denis Alibec Steaua Stranieri
Data publicarii: Duminica 30 Ianuarie 2011, 08:48
Data actualizarii: Duminica 30 Ianuarie 2011, 08:56

Denis Alibec, atacantul urmarit de Steaua pentru un imprumut, a facut senzatie la echipa a doua a lui Inter.

Atacantul roman a marcat de doua ori in meciul castigat de Inter cu 3-0 in fata celor de la Albinoleffe in campionatul Primavera. Alibec a inscris in minutele 19 si 21 si a fost cel mai bun om de pe teren. Alibec a alergat non-stop si avut o multime de ocazii de gol, potrivit site-ului oficial al lui Inter.

Din pacate, romanul n-a mai prins lotul echipei mari de cand a venit Leonardo ca antrenor la Inter. Steaua a pus ochii pe Alibec si l-ar dori pentru un imprumut pana in vara. Pustiul a mai fost dorit de Steaua inainte sa ajunga in Italia. Fratii Becali il pot ajuta pe Gigi. Il pot convinge pe Moratti sa-l imprumute pe Alibec la Steaua.

Steaua n-a avut incredere in Alibec, pe care Farul l-a transferat la Inter pentru aproape  un milion de euro. Mourinho i-a dat sansa sa joace la Inter. La fel si Benitez. Alibec n-a primit insa nicio sansa de la noul antrenor - brazilianul Leonardo. Steaua il poate imprumuta.

Tot de la Inter, Rapid si Dinamo l-au imprumutat in trecut pe Zicu. Gigi, Meme si Lacatus pot apela la fratii Becali si pentru Alibec.

"Pentru Alibec cea mai buna solutie ar fi imprumutat undeva in Italia, chiar si in Serie B" spune Victor Becali, insa jucatorul a anuntat inca din iarna ca nu ar spune nu unei reveniri in Ghencea.