Alexandru Cicâldău vs Valentin Gheorghe! Cine s-a impus în duelul românilor din Turcia

Alexandru Cicaldau Valentin Gheorghe Stranieri
Data publicarii: Sambata 20 August 2022, 11:59
Data actualizarii: Sambata 20 August 2022, 11:59

Echipa Galatasaray Istanbul a învins în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Umraniyespor, într-o partidă din etapa a treia a campionatului de fotbal al Turciei, disputată vineri.

Oaspeţii au marcat golul victoriei în finalul reprizei secunde (86), prin atacantul franco-senegalez Bafetimbi Gomis, la un minut după ce antrenorul Galatei, Okan Buruk, l-a introdus în joc pe mijlocaşul român Alexandru Cicâldău.

Tot în repriza secundă (72) a intrat pe teren un alt fotbalist român, atacantul Valentin Gheorghe, împrumutat în această vară de Umraniyespor de la FCSB.

Galatasaray ocupă poziţia a treia în clasament, la egalitate de puncte (6) cu Adana Demirspor şi Trabzonspor, campioana en titre, echipe care urmează să joace la rândul lor în acest weekend.

Nou promovata Umraniyespor se află pe locul 14, cu un singur punct acumulat în primele trei etape ale sezonului.