Alarmă la Parma! Ce se întâmplă cu Dennis Man după ce a ieșit accidentat la ultimul meci

Dennis Man Parma Stranieri
Data publicarii: Luni 26 Februarie 2024, 09:40
Data actualizarii: Luni 26 Februarie 2024, 09:39

Dennis Man (25 de ani) a suferit o accidentare în meciul Como - Parma 1-1, disputat sâmbătă, în runda cu numărul 26 din Serie B.

Aflat la cel mai bun sezon de când evoluează în Italia, Dennis Man a jucat doar o repriză contra lui Como. La pauză, antrenorul Fabio Pecchia a decis să îl înlocuiască pe român cu Anthony Partipilo din cauza unei accidentări.

Dennis Man, incert după ce s-a accidentat la meciul cu Como

ParmaLive scrie că Dennis Man este incert pentru duelul cu Cosenza, de marți seară, însă antrenorul Pecchia a confirmat că nu este vorba de o accidentare gravă, astfel că internaționalul român ar putea rata cel mult următorul joc al liderului din Serie B.

"Sper că nu este nimic serios. A încasat o lovitură în gambă. Sunt liniștit pentru că nu este vorba de o problemă musculară. Este doar o chestiune de timp pentru refacere", a spus Fabio Pecchia.

În ciuda pasului greșit de sâmbătă cu Como, Parma a rămas lider autoritar în Serie B și principala favorită la promovare. Echipa lui Man și Mihăilă are 55 de puncte, cu 7 peste a doua clasată, Venezia.

• 12 goluri și 6 pase decisive a reușit Dennis Man în cele 25 de partide disputate la Parma în acest sezon

Mihăilă a ieșit la rampă pentru Parma în meciul în care Man s-a accidentat

Parma a deschis scorul după doar trei minute. Valentin Mihăilă a pornit pe un contraatac de la mijlocul terenului, a intrat în careul advers, a fentat un adversar și a pasat pentru polonezul Adrian Benedyczak, care a îndeplinit o formalitate.

"Mihăilă, peste tot pe teren, s-a deghizat în assistman", a titrat ParmaLive după meci, care l-a notat pe internaționalul român cu 6,5.

"Mihăilă, pe dreapta, pe stânga și în centrul atacului. Pecchia îl pune pe român peste tot și este răsplătit cu un assist și mult efort pentru echipă. I-au lipsit doar unele sclipiri la câteva ocazii", au scris jurnaliștii italieni despre Valentin Mihăilă, care are trei goluri și trei pase decisive în cele 24 de meciuri din acest sezon.