EXCLUSIV Agentul lui Radu Drăgușin face un anunț: ”M-a sunat Gică Hagi! Mi-au dat lacrimile”

radu dragusin Florin Manea Gica Hagi Premier League Tottenham Stranieri Radu Drăgușin
Data publicarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 21:09
Data actualizarii: Luni 15 Ianuarie 2024, 20:51

Internaționalul român a debutat la Tottenham Hotspur în remiza 2-2 cu Manchester United, din etapa #21 din Premier League.

Radu Drăgușin a bifat 10 minute în confruntarea de pe ”Old Trafford”, după ce antrenorul principal al londonezilor, Ange Postecoglou, l-a introdus în teren în minutul 85, în locul lui Oliver Skipp.

Platforma SofaScore l-a notat la finalul partidei cu 6.7, iar englezii au făcut spectacol pe rețelele social media după ce Radu Drăgușin și-a făcut debutul la Spurs - DETALII AICI.

Florin Manea, impresarul lui Radu Drăgușin, a vorbit despre transferul fotbalistului român în Premier League și a evidențiat faptul că a fost sunat de Gheorghe Hagi, fostul mare internațional, actual antrenor la Farul Constanța.

Așadar, Florin Manea a precizat că Gică Hagi l-a felicitat pentru mutare și că nu întâmplător Radu Drăgușin a fost curtat de Tottenham Hotspur și de FC Bayern Munchen, două cluburi puternice din campionatele de top ale Europei.

”M-a sunat Gică Hagi să ne felicite pentru transfer și a zis să aibă curaj, pentru că e bun. Din acest motiv a ajuns acolo, nu întâmplător. Să ne reprezinte cu mândrie. E ca băiatul meu, face parte din familia mea. Îți dai seama că și mie mi-au dat lacrimile”, a spus Florin Manea pentru PRO TV și Sport.ro.

Tottenham a plătit 25 de milioane de euro pentru serviciile lui Radu Drăgușin, cinci milioane în bonusuri + trimiterea sub formă de împrumut a fundașului Djed Spence la Genoa.

Manchester United - Tottenham 2-2

Rasmus Hojlund a deschis scorul în prima repriză, în minutul trei, cu un eurogol, în timp ce Richarlison a restabilit egalitatea în minutul 19 al partidei.

Ulterior, Hojlund i-a pasat decisiv lui Marcus Rashford în minutul 40. Englezul a reușit să-l învingă fără nicio problemă pe portarul lui Tottenham, Vicario.

În repriza secundă, Rodrigo Betancur a primit un assist de la debutantul Timo Werner și a dus scorul la 2-2, blocând, astfel, tabela de marcaj încă din minutul 46.