ADIO Europa: Rednic, Tucudean si Cristea au fost DISTRUSI pe teren propriu si raman pe locul 5! Cu cat a fost Standard UMILITA acasa:

Data publicarii: Duminica 12 Mai 2013, 18:45
Data actualizarii: Duminica 12 Mai 2013, 21:50

►Cea mai tare finala Europa League: CHELSEA - BENFICA, miercuri 21.45, IN DIRECT la ProTV si pe voyo.ro

Echipa antrenata de Mircea Rednic, Standard Liege, a fost invinsa pe teren propriu astazi de Club Brugge, ocupanta primului loc din clasamentul Ligii Belgiene, scor 4-2, dupa un 3-0 sec administrat de oaspeti pana la pauza.

Fostul dinamovist George Tucudean a jucat pana in minutul 50, in timp ce Adrian Cristea nu a fost convocat de Rednic.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Lestienne, Duarte, Bacca si Vazquez, pentru Standard marcand M'Poku si Duarte (autogol).

In urma ingrangerii inregistrate astazi, Standard a ramas pe locul 5 in clasament, cu 38 de puncte, si mai are doar 2 partide de disputat.