Pustii lui Hagi au castigat trofeul Cupei Stelelor Estului: Academia Hagi 1-0 Partizan Belgrad

Cupa Stelelor Estului Academia Hagi Stiri
Data publicarii: Vineri 20 August 2010, 11:40
Data actualizarii: Sambata 21 August 2010, 22:51

TRANSMITE-LE AICI UN MESAJ

Turneul de fotbal international “Cupa Stelelor Estului”, dedicat echipelor de juniori U15, incepe marti la Constanta.

Competitia aduna la start 8 echipe din Estul Europei: Academia de Fotbal “Gheorghe Hagi”, Academia de Fotbal “Ferenc Puskas”, Dinamo Kiev, Dinamo Moscova, Galatasaray Istanbul, Legia Varsovia, Levski Sofia si Partizan Belgrad.

Echipele participante vor evolua in doua grupe a cate 4 echipe. Cele mai bune doua echipe se vor califica in semifinale, urmand ca in ultima zi a competitiei sa se desfasoare finala mare si finala mica a turneului.

GRUPA A GRUPA B
1. Dinamo Kiev 1. Dinamo Moscova
2. Academia Puskas 2. Academia Hagi
3. Legia Varsovia 3. Partizan Belgrad
4. Galatasaray Istanbul 4. Levski Sofia

Turneul “Cupa Stelelelor Estului” se desfasoara intre 17 si 21 august pe Stadionul “Farul”, din Constanta, dupa urmatorul program:

Marti, 17 august:
Dinamo Kiev 1–3 Galatasaray (Grupa A) – stadion „Farul”
Academia Puskas 0-0 Legia Varsovia (Grupa A) – stadion „Farul II”
Dinamo Moscova 3-2 Levski Sofia (Grupa B)– stadion „Farul II”
 Academia Hagi 1-4 Partizan Belgrad (Grupa B) – stadion „Farul”

Miercuri, 18 august:
Galatasaray Istanbul 0-0 Legia Varsovia
Dinamo Kiev 1-3 Academia "Ferenc Puskas"
Galatasaray Istanbul 1-0 Academia "Ferenc Puskas"
Dinamo Moscova 0-2 Academia Hagi (Grupa B) – stadion „Farul”
Partizan Belgrad 1-0- Levski Sofia (Grupa B) – stadion „Farul II”

Joi, 19 august:
9.00: Dinamo Kiev 0-2 Legia Varsovia (Grupa A) – stadion „Farul”
9.00: Academia Puskas 0-1 Galatasaray (Grupa A) – stadion „Farul II”
18.30: Dinamo Moscova 3-2 Partizan Belgrad (Grupa B) – stadion „Farul II”
18.30: Academia Hagi 3-0 Levski Sofia (Grupa B) – stadion „Farul”

Festivitatea de premiere

Fiecare meci are o durata de 80 de minute, cu doua reprize a cate 35 minute si o pauza de 10 minute. La sfarsitul fiecarui meci se vor executa lovituri de pedeapsa, indiferent de rezultatul inregistrat la sfarsitul timpului regulamentar de joc.

Echipa castigatoare a competitiei va intra in posesia trofeului “Cupa Stelelor Estului”. De asemenea, vor fi acordate si 4 premii speciale pentru cel mai bun portar, cel mai bun fundas, golgheterul competitiei si cel mai bun jucator.