Astra a lasat-o in urma pe Steaua! Astra 2-0 Viitorul! Isaila a riscat totul in atac! Arbitrul a dat un 11 metri contestat pentru liderul din Romania:

Steaua Astra Giurgiu Laurentiu Reghecampf Liga 1 Viitorul Constanta Stiri
Data publicarii: Sambata 14 Decembrie 2013, 20:35
Data actualizarii: Sambata 14 Decembrie 2013, 21:15

Emotii mari pentru Astra pana la inceputul reprizei a doua. Baietii lui Isaila au batut Viitorul si raman pe primul loc dupa un penalty 'cu cantec'.

Live Text:

Min 84. Schimbare la Viitorul: iese Nikolov, intra Razvan Marin

Min 80. GOOL Astra! Yoda loveste plasat, dupa ce mingea ajunge cu noroc la el, de la 10 metri!

Min 78. Gavra e la un pas de gol, insa Morais ii fura mingea in careu si trimite in corner

Min 73. Iese Serban, intra Gavra, la Viitorul

Min 72. Iese Cristescu, intra Yaya, pentru Astra

Min 67. Matel trimite pentru Seto, dar asiaticul nu poate marca nici el de la cativa metri de poarta!

Min 63. Yazalde rateaza si el din fata portii, insa nu la fel de rau ca Bukari in prima repriza.

Min 61. Sut exploziv al lui Daminuta! Mingea trimisa de la 20 de metri se duce putin pe langa vinclul portii lui Coman!

Min 57. Viitorul muta: iese Rusu, intra Axente

Min 55. GOOL Astra! Budescu transforma si e 1-0 pentru Astra!

Min 54. Penalty pentru Astra! Dica ia galben pentru proteste, dupa ce Daminuta a gresit in careu si a provocat lovitura de la 11 metri.

Min 47. Dubla schimbare la Astra. Iese Bukari, intra William de Amorim/ iese Enache, intra Yazalde

Min 33. Morais cade in careu, Bejan aluneca si cade si el peste jucatorul Astrei! Se cere 11 metri, insa arbitrul da doar repunere din 6 metri!

Min 28. Reactii nebune pe banca Viitorului, dupa ce Tosca a fost oprit din sprint pentru un offside inexistent

Min 17. Bukari primeste o minge in fata portii goale, insa trimite pe langa, din cadere!

Min 14. Interventie senzationala a lui Matel! Scoate de pe linia portii mingea trimisa cu capul de Putanu!

Min 4. Yoda se distreaza cu apararea Viitorului, trece de trei oameni, prin dribling, insa pana la urma e blocat

Min 1. Primul sut pe poarta! Seto trage din prima de la marginea careului, insa mingea e retinuta de portar

Echipe de start:

Astra: D. Coman – Matel, A. Muresan, Ben Youssef, J. Morais – M. Cristescu, Takayuki – G. Enache, Budescu, Yoda – Bukari
Rezerve: Lung jr, Pedro Santos, De Amorim, Yahaya, Yazalde, Ivanovski, V. Gaman
Antrenor: Daniel Isaila

Viitorul: Balauru – Bejan, Putanu, Larie, Tosca – I. Serban, Daminuta– Nikolov, N. Dica, Carstocea – V. Rusu
Rezerve: Buzbuchi, R. Marin, Manea, Gavra, Al. Lazar, Iacob, Axente
Antrenor: Bogdan Vintila

Arbitru: Radu Petrescu
Asistenti: Ovidiu Artene, Stelian Slabu