VIDEO Leo Messi i-a adus victoria lui PSG cu Lille și a plecat direct spre Barcelona! Cum a fost surprins argentinianul

Leo Messi Lille PSG Stiri
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 20 Februarie 2023, 09:05
Data actualizarii: Luni 20 Februarie 2023, 09:08

Leo Messi (35 ani) a fost titular și integralist în duelul dintre Paris Saint-Germain și Lille, scor 4-3.

Superstarul argentinian i-a adus victoria campioanei en-titre din Franța cu un gol superb, din lovitură liberă, marcat în prelungirile meciului. Deși a condus cu 2-0, după golurile marcate de Mbappe și Neymar, PSG s-a văzut condusă în minutul 69, după ce au marcat Diakite, min. 24, David în minutul 58 și Bamba.

Cu Neymar ieșit pe targă, accidentat, la rampă pentru a restabili egalitatea a ieșit tot Kylian Mbappe, în minutul 87. Golul victoriei a venit însă de la Messi, care a avut o prestație ștearsă de-a lungul partidei.

Leo Messi, surprins în Barcelona după victoria cu PSG

După meciul de pe Parc des Princes, campionul mondial a părăsit direct Parisul și a mers în Barcelona. Leo Messi a zburat pentru prima dată în capitala Cataluniei de când a câștigat Campionatul Mondial din Qatar. Argentinianul a profitat de zilele libere primite, asta în contextul în care PSG urmează să dispute următorul meci abia pe 26 februarie.

Messi a fost filmat pe aeroportul din Barcelona, însoțit de Antonela și de cei trei băieți.