Asta e o adevarata MINUNE de Craciun! Faza anului in baschet! Mai erau 2 secunde si echipa era condusa iar mingea langa propriul cos! Ce s-a intamplat: VIDEO

Data publicarii: Marti 25 Decembrie 2012, 15:37
Data actualizarii: Marti 25 Decembrie 2012, 15:38

In doar 10 secunde au trecut de la agonie la extaz si din nou la agonie

Una ditnre cele mai spectaculoase faze ale anului in baschet vin de la un meci intre licee in Statele Unite - Glacier din Montana au invins pe Charles M Russell dupa un duel dramatic!

Nu numai ca au reusit sa dea cos in ultima secunda, dar s-a intamplat asta in 3 randuri! Prima data in finalul primei reprize, a doua oara cand duelul a fost trimis in prelungiri si ultima data cu o lovitura extraordinara de la un cos la celalalt!

Cu 10 secunde inainte de final, scorul era 59-59 - cei de la Charles Russell au inscris pe contraatac si cu doar 1 secunda inainte de final, Glacier a reusit cele 3 puncte ale victoriei cu o lovitura incredibila!