Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 09:45
Data actualizarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 09:59

Condusă de Cristi Romanescu, Federație de Tenis de Masă a avut un an excelent și la juniori, și la seniori. Ovidiu Ionescu e unul dintre performeri.

Ovidiu Ionescu a cucerit medaliat cu argint la WTT Feeder Otocec 2023! "Servimpentruistorie #hairomania #tabletennis", au scris cei de la FRTM.

Componentul lotului național a încheiat pe podium încă o competiție internațională, în care a fost de neînvins până în meciul pentru trofeul probei de simplu.

Ovidiu Ionescu, în formă maximă

Mereu încrezător, Ovidiu Ionescu (34 de ani) i-a dominat pe Wong Qi Shen (Malaezia), Joe Seyfried (Franța) și Matteo Mutti (Italia), pe care i-a învins cu 3-0, apoi a întors în favoarea sa meciurile cu Robert Gardos (Austria) și Eduard Ionescu, pentru calificarea în finală.

În cele din urmă, Ovidiu Ionescu a ocupat locul secund în Slovenia, după ce a luptat cu aceeași dorință și în finala cu Kirill Gerassimenko (Kazahstan), scor 1-3 (5-11, 11-9, 9-11, 6-11).

Născut în Buzău, Ovidiu Ionescu are 34 de ani și e legitimat la Post SV Mühlhausen.