Romanian Masters Snooker incepe vineri la PRO X: John Higgins - Ryan Day, ora 19:00! PRO X transmite snooker tot weekendul

Romanian Masters Snooker john higgins Sporturi
Data publicarii: Joi 15 Martie 2018, 20:28
Data actualizarii: Joi 15 Martie 2018, 20:38

Turneul de snooker de la Bucuresti se vede in direct la PRO X.

Meciurile primei sesiuni din ziua a doua de la Romanian Snooker Masters s-au incheiat cu scor identic, 4-2. John Higgins si Ryan Day se vor duela, vineri, in sferturile de finala ale turneului international organizat de catre McCann Bucharest si McCann/Thiess Events in cadrul circuitului mondial World Snooker. Meciul va incepe la ora 19:00.

Joi, galezul Ryan Day a revenit de la scorul de 1-2 in duelul cu englezul Barry Hawkins si, castigand trei jocuri la rand, s-a impus cu 4-2, la capatul unei meci de o ora si 42 de minute.

Transmisiunile PRO X:

**Vineri, ora 19:00 - doua meciuri
**Sambata, ora 13:00 - prima semifinala
**Sambata, ora 18:00 - a doua semifinala
**Duminica, 13:00 si 18:00 - cele doua sesiuni ale finalei

In partida secunda a zilei, John Higgins a preluat controlul in jocul al doilea, la scorul de 0-1, cu o inchidere de masa de 82 de puncte. Scotianul a fost aproape de a realiza primul break de peste o suta de puncte in jocul al treilea, insa o ratare i-a intrerupt parcursul dupa doar 94 de puncte. Cvadruplul campion mondial s-a impus cu 4-2, ducand scorul intalnirilor directe la 7-3.

Rezultatele inregistrate pana acum la Romanian Snooker Masters (numele jucatorului, pozitia in clasamentul mondial, tara de origine)