Incredibil: a doua infrangere in ISTORIA Romaniei la Euro si suntem eliminati: Romania 2-3 Anglia in optimi! Am dat doua goluri SUPERBE

Live Blog

EURO 2016 la Minifotbal

Data publicarii: Joi 25 August 2016, 18:29
Data actualizarii: Vineri 26 August 2016, 22:30

SOC in optimile Europeanului de Minifotbal! Romania a fost eliminata de Anglia dupa 2-3 in optimi!

13:19 26 Aug

12:08 26 Aug
Romania 2-3 Anglia

min 40: GOL Anglia! Incredibil, Romania pierde calificarea!!!
min 38: GOOOOOL ROMANIA!
GOOOOL VINCENE! Superb, din nou! Sut din unghi, portarul nu poate sa intervina!
min 17: GOL Anglia! Gol superb marcat de Lucas, din unghi!
min 9: GOOOOOL ROMANIA! GOOOOL VINCENE! 1-1! Vincene si-a facut superb mingea si a inscris!
min 7: GOL Anglia.
Pasa lunga pentru Murphy, care il depaseste pe popa si pe portarul Radulescu si inscrie!

19:59 25 Aug

Romania 1-1 Spania

min 40+5: GOL SPANIA! INCREDIBIL! Romania e egalata la ultima faza a meciului, in minutul 4 de prelungiri!
min 35: GOOOOOOL ROMANIA! GOOOOL VASILE!
Schema superba la o lovitura libera. Pasa Popa, Sebastian Vasile vine excelent si il bate pe portar cu un sut plasat!

19:13 25 Aug

Lotul Romaniei la Euro:

18:58 25 Aug

09:03 25 Aug

Astazi, de la 19:00, IN DIRECT la Sport.ro: Romania - Spania

*Romania - Spania, ultimul meci al grupei D, va fi transmis de Sport.ro incepand cu ora 19:00
*Romania vine dupa doua victorii din tot atatea posibile: 3-1 cu Franta si 2-1 cu Lituania

17:20 23 Aug

Romania 2-1 Lituania

Min 38: GOL Lituania! Primim gol cu doua minute inaintea finalului partidei, dupa ce lituanienii au mai avut o bara si au dominat repriza secunda
Min 12: GOOOL Romania! Tanase inscrie pentru 2-0, dupa o pasa ideala in fata portii a lui Craciun
Min 8: GOOOL Romania! Burciu recidiveaza, dupa cele doua goluri din meciul cu Franta, si inscrie cu un sut de la distanta
Min 5: Lituanienii au inceput bine si si-au creat doua ocazii de gol

*INFO - Meciurile de minifotbal au doua reprize de cate 20 de minute

17:19 23 Aug

Romania 3-1 Franta

Min 30: 3-1! GOOOOOOL ROMANIAAA! GOOOOOL BURCIU! Sut in forta, portarul n-a avut nicio sansa!
Min 21: 2-1! GOOOOOOOL ROMANIA! GOOOOOL BURCIU, la prima faza de atac a reprizei
Pauza!
Dupa 20 de minute, egalitate intre Romania si Franta
Min 10: 1-1! GOOOOOL CHIPER! GOOOOL ROMANIAAAAA! Marcatorul Romaniei i-a dedicat golul tatalui sau
Min 3: 0-1!
 Dohin inscrie din apropiere dupa o gresealaa in apararea Romaniei

Programul Romaniei la EURO

Lotul Romaniei la EURO

________________________________________________________________________________________
Echipa nationala de minifotbal a Romaniei va juca astazi primul meci din cadrul turneului final din Ungaria (Székesfehérvár, 21-28 august), impotriva Frantei. Meciul este programat sa inceapa la ora 21:00 si va fi transmis in direct de postul Sport.ro - la fel ca si celelalte jocuri pe care le va disputa reprezentativa noastra. in Grupa D, "tricolorii" vor mai intalni Lituania (23.08, ora 18:00) si Spania (25.08, ora 19:00).

Romania se prezinta la EMF Euro 2016 din postura de castigatoare a precedentelor sase editii: Slovacia (2010), Romania (2011), Republica Moldova (2012), Grecia (2013), Muntenegru (2014) si Croatia (2015).

"Chiar daca echipa nationala a pierdut doua piese de baza, Razvan Radu si Adrian Calugareanu, avem un lot bun, iar obiectivul nostru este de a ne apara titlul european. Suntem o familie, suntem mai uniti ca niciodata si speram sa ajungem a saptea oara acolo unde ne e locul", a declarat Dan Cojocaru, directorul tehnic al echipei nationale de minifotbal a Romaniei.