GALERIE FOTO Fiica lui MM Stoica, prezentă la Campionatul Mondial de Ape Înghețate! La ce probe va participa Teodora Stoica
![Fiica lui MM Stoica, prezentă la Campionatul Mondial de Ape Înghețate! La ce probe va participa Teodora Stoica Teodora Stoica Campionatul Mondial de Ape Inghetate MM Stoica](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/10/26/image_galleries/764091/fiica-lui-mm-stoica-prezenta-la-campionatul-mondial-de-ape-inghetate-la-ce-probe-va-participa-teodora_9_1_size6.jpg)
Teodora Stoica face parte din lotul național la Ape Înghețate.
Teodora Stoica, fiica lui MM Stoica, managerul general FCSB, va participa la probele 50 și 100 m liber de la Campionatul Mondial de Ape Înghețate.
„Teodora va concura la Campionatul Mondial în probele de 50 și 100 m liber. Și, în funcție de rezultatele la antrenamente, ar putea concura și în proba de 250 m.
Lotul cuprinde până acum 18 sportivi, dintre care 4 fete”, a spus Paul Georgescu, coordonatorul lotului național, potrivit sportm.ro.
- Campionatul Mondial de Ape Înghețate va fi în 2023 și va avea loc în Franța
Reacția Teodorei Stoica după ce s-a alăturat lotului național
„Acum un an pe vremea asta am început să înot. Știam doar că e un sport recomandat tuturor, nu mi se părea ceva captivant. Nu știam dacă voi putea înota bine, practic n-aveam așteptări. Eram doar entuziasmată că încep ceva nou.
Astăzi m-am alăturat echipei naționale de înot în ape înghețate
Nu m-am gândit vreodată că atunci când plec undeva, mai ales când e frig afară, primul google search va fi “lacuri/râuri în zonă”
Nu știi niciodată ce îți rezervă viitorul”, a scris Teodora Stoica pe pagina sa de Facebook.
Teodora Stoica a participat în iulie și la prima ediție de la Timișoara Triatlon!
Fiica managerului de la FCSB a „făcut spectacol” la Timișoara! Teodora s-a aflat printre cei 160 de concurenți înscriși în competiția care a inclus trei probe: înot, ciclism și alergare. Tânăra a încheiat competiția pe locul al treilea, reușind să combată temperatura ridicată de afară.
Reporter: Cine bea apă din Bega nu mai pleacă din oraș.
Teodora Stoica: Ar trebui să rămân aici atunci.
R: Care e proba ta preferată?
T.S: Cred că înotul pentru că am descoperit recent că alunec pe apă, sunt chiar bună la înot. Visul meu este să merg la un IronMan. IronMan e cam cel mai greu triatlon.
1.5 kilometri de înot în 24 de minute, 40 de kilometri cu bicicleta într-o oră și 31 de minute și 10 kilometri de alergare într-o oră sunt bornele impresionante atinse de Teodora.
Tatăl său, Mihai Stoica, i-a fost alături în timpul competiției, iar Teodora recunoaște: „Așa cum am fost tot timpul fana lui numărul 1, acum e el fanul meu. A fost lângă mine toată dimineața. Am avut o super-galerie, chiar m-au ajutat”.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News