VIDEO „Ai grijă cu ceasul!” Arbitrul de la meciul Barcelonei a glumit pe seama lui Lewandowski la finalul meciului! Imaginile virale

Barcelona Jose Luis Munuera Montero Robert Lewandowski Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 22 August 2022, 08:24
Data actualizarii: Luni 22 August 2022, 08:33

Barcelona s-a impus la scor cu Real Sociedad în a doua etapă din LaLiga, scor 4-1.

Catalanii au bifat prima victorie din campionat din acest sezon, după remiza de pe teren propriu cu Rayo Vallecano, scor 0-0. Partida de pe Anoeta a fost specială pentru Robert Lewandowski (34 ani), care a reușit să marcheze primul său gol oficial pentru catalani, chiar de ziua lui de naștere.

Polonezul a deschis scorul încă din primul minut de joc, după o pasă bună a lui Alejandro Balde, iar în repriza a doua a mai marcat o dată, din pasa lui Ansu Fati.

Arbitrul Munuera Montero a glumit pe seama lui Robert Lewandowski

Golurile marcate de polonez au venit la capătul unei săptămâni dificile, după ce a fost victima hoților în timp ce se afla la intrarea bazei de antrenament a Barcelonei. Un hoț i-a furat un ceas în valoare de 70.000 de euro, când se oprise pentru a putea acorda autografe fanilor. Polonezul și-a recuperat ceasul cu ajutorul poliției.

Arbitrul meciului Jose Luis Munuera Montero a profitat de momentul salutului de la final pentru a vorbi cu Robert Lewandowski și a făcut și o glumă pe seama sa: „Îți doresc tot binele, ai grijă cu ceasul!”, i-a transmis „centralul”.

Polonezul a savurat gluma făcută de arbitru și a plecat râzând spre vestiare, vizibil fericit de rezultatul obținut.