VIDEO Real 1-0 Alcorcon: Bernabeu a aplaudat-o in picioare pe Alcorcon! "Impotentii", OUT din Cupa Spaniei!

(min 81 Van der Vaart)

Real Madrid a completat ridicolul, scrie As, dupa ce galaxia de sute de milioane de euro a fost eliminata din Cupa Spaniei de micuta Alcorcon din Liga a 3-a spaniola.

Real a invins doar cu 1-0, prin golul lui Van der Vaart, intrat la pauza, iar fanii de pe Bernabeu s-au razbunat total pe jucatori.

"Fanii de pe Bernabeu huiduie un Real impotent", asa titra inca de la pauza meciului Real - Alcorcon ziarul Marca. Dupa o repriza de joc, Real Madrid avea doar un sut dat pe poarta, iar scorul era 0-0.

(FOTO: Marca la pauza)

Cu Kaka, Raul, Van Nistelrooy, Higuain, Diarra, Pepe, Gago titulari in teren, Real Madrid a fost pur si simplu anesteziata de un Alcorcon care a facut un singur lucru in acest meci: sa apere un 4-0 incredibil scos in tur.

Cu casele de pariuri aflate in tensiune maxima, dupa ce cotele pentru "5 goluri din partea Realului in ultimele 10 minute" erau explozive, Van der Vaart i-a facut pentru moment pe pariorii nebuni sa spere ca vor deveni bogati. A marcat in minutul 81 al meciului.

Desi au lovit de 3 ori bara in acest meci, jucatorii Realului nu au mai marcat, iar finalul de meci a fost umilitor. Pana si stadionul Bernabeu s-a intors impotriva lor, incepand cu OLE-uri la fiecare pasa a celor de la Alcorcon si huiduind fiecare atingere de balon a galacticilor.

Imediat, dupa meci, presa din Spania a scris:

Marca: "Madridul in rusine" / AS: "Ridicolul este complet" / Sport.es: "Galaxia in ruina"

(FOTO: Marca, Sport.es si AS dupa meci)

Real spera inainte de acest meci ca ar putea reveni ca acum aproape 35 de ani.

In 1975 Realul a castigat Cupa dupa ce a fost la un pas sa fie eliminata de Las  Palmas. In tur Madridul a fost invins cu 4-0 , insa in retur a castigat cu 5-0. Atunci Santillana a marcat 3 goluri in 6 minute, Roberto Martinez si Pirri au inscris si ei si au trimis Realul mai departe in Cupa Regelui.

Dupa meci, Jorge Valdano, managerul general al lui Real Madrid, a declarat: "Nu putem spune ca nu am incercat, dar conteaza ce ne-a iesit. Spun inca o data ca avem totala incredere in Pelegrini, la fel cum am avut si inainte de acest meci."

Vis a vis de reactia publicului pe Santiago Bernabeu, acesta a spus: "Publicul a fost fenomenal de atatea ori, iar unele reactii diferite sunt de inteles".

Valdano pune insa presiune pe Pellegrini si ii cere o explicatie pentru o decizie luata de tehnician in timpul meciului, schimbarea lui Diarra, unul din cei mai buni jucatori pana in acel moment, cu Marcelo: "Schimbarea lui Lass va fi explicata in curand, sunt sigur ce acest lucru", a spus Valdano dupa meci.

Echipele de start

Real Madrid: Dudek, Lass, Pepe, Albiol, Arbeloa, Diarra, Gago, Higuaín, Kaká, Raúl, Van Nistelrooy

Alcorcon: Juanma; Nagore, Íñigo López, Borja Gómez, Rubén Anuarbe, Fernando Béjar, Mora, Rubén Sanz, Ernesto, Borja, Diego Gascón

(FOTO: Fanii lui Real i-au cerut lui Pellegrini sa plece)

Fazele meciului:

Final de meci

94' Suporterii lui Real isi umilesc echipa! Au inceput sa faca OLE-uri la pasele celor de la Alcorcon si ii huiduie pe jucatorii din Madrid cand se afla in posesia balonului!

93' Ernesto de la Alcorcon intra in careu si trage din 14 metri pe langa poarta la coltul lung.

91' Sut Kaka de la 22 de metri, slab. Portarul lui Alcorcon nu are probleme.

90' Au fost aratate 4 minute de prelungire

89' Sut Pepe de la 35 de metri, pe centrul portii.

88' Bomba a lui Higuain, mingea se duce in bara!

83' Faza incredibila! Un atacant al lui Alcorcon scapa singur cu Dudek la marginea careului, portarul lui Real intra la minge, balonul il sare, dar Dudek reuseste sa il prinda in cele din urma.

81' GOL REAL MADRID! Van der Vaard deschide scorul cu un sut de la 20 de metri la coltul scurt! Real mai are nevoie de 4 goluri ca sa se califice.

79' Van Nistelrooy trage din 6 metri, mingea e respinsa de un fundas.

78' Kaka primeste galben pentru simulare.

77' Jucatorii lui Alcorcon incearca sa-l surprinda pe Dudek cu un sut de la 50 de metri. Portarul Realului apara.

76' Marcelo trage de la 20 de metri, pe langa poarta.

75' Lovitura de cap Kaka din 6 metri, apara portarul lui Alcorcon.

69' Schimbare la Real, iese Diarra, intra Marcelo.

68' Kaka trage din interiorul careului la coltul lung, mult peste poarta.

66' Van der Vaart centreaza, Van Nistelrooy reia cu capul din 8 metri pe centrul portii, mingea e aparata de Juanma.

65' Sut DIarra, mingea este respinsa de un fundas din 6 metri.

64' Centrare periculoasa la coltul lung pe poarta Realului, mingea trece putin pe langa vinclu.

63' Sut centrare la poarta lui Dudek, portarul lui Real retine mingea.

53' Van der Vaart trage de la 14 metri in bara.

51' Kaka suteaza de la marginea careului, mingea ajunge la Raul care o deviaza in bara.

50' Kaka a fost faultat dur de un jucator de la Alcorcon.

49' Van der Vaart trage de la 20 de metri, mult peste poarta.

47' Centrare in careul lui Alcorcon, Pepe reia din 7 metri, mingea trece putin peste poarta.

46' A inceput repriza a doua. Van der Vaart a intrat pe teren la Real la pauza.

Info pauza:

- Suporterii Realului au inceput sa huiduie la finalul primei reprize
- Ca sa se califice, Real Madrid are nevoie de 5-0. In tur a pierdut cu 4-0.
- In prima repriza, Real a avut un singur sut clar pe poarta.
- La pauza, Marca titreaza: "Fanii de pe Bernabeu huiduie un Real impotent"

PAUZA

45' Lovitura libera pentru Alcorcon de la aproape 30 de metri, mingea este centrata in careu, fundasii Realului resping.

37' Fernando Béjar trage de la 20 de metri, mingea se duce la un metru de poarta lui Dudek

34' Albiol vede cartonasul galben pentru un faul dur.

33' Real a avut in 33 de minute un singur sut pe poarta.

32' Sut Raul de la 16 metri, mingea e blocata de un fundas in drumul spre poarta, Van Nistelrooy incearca sa profite, dar portarul lui Alcorcon iese excelent si retine.

29' Pepe a intrat extrem de dur in saritura la Mora, jucatorul lui Alcorcon are nevoie de ingrijiri medicale pentru a reintra in joc.

26' Real forteaza! Higuain e in careul lui Alcorcon, incearca sa centreze la coltul lung, dar mingea e trimisa prea tare si faza se stinge.

22' Un-doi in careul lui Alcorcon, Gago trimite cu capul pentru Van Nistelrooy, dar atacantul olandez nu mai ajunge la minge in 6 metri.

15' Centrare Kaka pentru Van Nistelrooy, mingea e respinsa de un fundas in corner.

11' Prima faza ofensiva a celor de la Alcorcon. Sut de la distanta, mingea e deviata in corner. Cornerul este executat in 6 metri, de unde mingea e respinsa si Real scapa fara probleme.

9' Sut Kaka de la 19 metri, mingea e blocata de un fundas.

7' Higuain intra in careu, suteaza, mingea e respinsa in corner.

5' Van Nistelrooy intra in careu, e tras de tricou, cade, dar nu se acorda penalty.

3' Gago intra in careu, incearca sa suteze, dar este contrat la timp.

1' A inceput partida

(FOTO: Imagini din meci