VIDEO / Probleme in Paradis? Casillas si Guti s-au certat ca la usa cortului la un corner!

Data publicarii: Marti 06 Octombrie 2009, 13:46
Data actualizarii: Marti 06 Octombrie 2009, 14:40

Disperat de asediul Sevillei la porta sa, Casillas si-a descarcat nervii pe Guti, care nu se pozitionase cum trebuie la un corner.

La Real au aparut primele semne de tensiune, dupa prima infrangere din campionat cu Sevilla. In minutul 72 al partidei, cand Sevilla conducea deja cu 2-1, Casillas si Guti s-au certat ca la usa cortului pentru un corner. Cel mai bun om al meciului, portarul spaniol i-a reprosat lui Guti ca s-a asezat intr-o zona in care nu se afla niciun atacant de la Sevilla, iar acesta nu s-a lasat mai prejos: i-a spus lui Casillas sa-si tina gura.

"Ce faci acolo? Nu faci nimic! Nu vezi ca in zona aia nu e nimeni?", i-a reprosat Casillas.

"Sunt patru aici, nu vezi? Mai taci din gura!", a fost raspunsul acid al lui Guti.

Momentul a survenit la doar sase minute dupa ce Renato a inscris dintr-o faza asemenatoare. In afara de problemele tactice pe care Pellegrini trebuie sa le depaseasca, acest incident demonstreaza ca nu totul este roz in galaxia de vedete de la Real, iar pe termen lung imaginea clubului ar putea avea de suferit. In fond, era vorba despre o problema simpla: cum sa aperi un corner.

Mai mult, ziarele din Spania speculeaza deja un posibil conflict dintre francezul Benzema si Pellegrini.