VIDEO Messi si Barca, de neoprit! Barcelona 4-1 Tenerife! Ii mai ajunge Realul?

Barcelona Primera Division Tenerife Spania
Data publicarii: Marti 04 Mai 2010, 22:54
Data actualizarii: Marti 04 Mai 2010, 23:11

Barcelona s-a dezlantuit in repriza a doua a meciului cu Tenerife de pe Camp Nou si a marcat de trei ori. Vezi aici golurile.

Echipa lui Guardiola nu cedeaza presiunii Realului si rezista pe primul loc. 4-1 a fost pe Camp Nou cu Tenerife, intr-un meci nelipsit de emotii. Messi a deschis scorul, insa prima repriza s-a incheiat egal. Martinez a redus publicul catalan la tacere cu golul din minutul 40.

In repriza a doua, pustii lui Guardiola s-au dezlantuit. Bojan, Pedro si Messi din nou au marcat pentru linistea finalului de sezon. Barca ramane lidera, insa va avea joc extrem de greu cu Sevilla, echipa care a scos-o din Cupa anul acesta.

Echipa de start Barcelona: VALDES; ALVES, PUYOL, PIQUE, MAXWELL; TOURE, XAVI, KEITA; MESSI, BOJAN, IBRAHIMOVIC

Echipa de start Tenerife: ARAGONESES; LUNA, CULEBRAS, PABLO SICILIA, HECTOR; MANOLO MARTINEZ, MIKEL ALONSO, ROMAN; JUANLU, KOME, ALFARO

LIVE-VIDEO

Min 17: Messi deschide scorul cu un sut din 3 metri pe langa portarul Aragoneses

Min 39: Soc pe Camp Nou! Martinez profita de o greseala a lui Puyol si inscrie din pozitie de singur cu Valdes.

Min 63: GOL Barca! Bojan inscrie cu un sut din careu dupa o faza personala de toata frumusetea!

Min 76: GOL Barca! Pedro executa portarul advers cu un sut plasat din 14 metri. Messi i-a pasat genial.

Min 90: Gol Barca! Messi face dubla!