Data publicarii: Joi 14 Mai 2009, 08:03
Data actualizarii: Duminica 28 Februarie 2010, 15:25

Messi, Xavi, Toure si Bojan sunt cei 4 oameni ai Barcelonei care au distrus-o pe Bilbao in finala Cupei Spaniei! Vezi rezumat!

Barcelona a inceput prost meciul. S-a vazut condusa inca din minutul 9, cand Toquero a marcat al doilea sau gol in acest sezon.

Faza zilei a reusit-o Yaya Toure, care a luat mingea de la mijlocul terenului, a driblat 3 jucatori si a egalat cu un sut de la 20 de metri in minutul 32. La pauza scorul era 1-1.

In repriza a doua a inceput nebunia. Messi, Bojan si Xavi au marcat la foc automat. Messi cu un sut de la 11 metri, Bojan cu o minge plasata superb la coltul lung si Xavi cu o lovitura libera direct in vinclu.

Meciul nu a fost lipsit de incidente. In minutul 60, Dani Alves a fost lovit in cap cu o sticla aruncata din tribune. Omul care a aruncat cu obiectul a fost arestat in 5 minute de politie.

Bilbao: Gorka, Iraola, Ocio, Amorebieta, Koikili, Yeste, Orbaiz, Javi Martínez, David López, Toquero, Llorente.

Barcelona: Pinto, Alves, Pique, Toure, Puyol, Busquets, Keita, Xavi, Messi, Bojan, Eto'o