Real Madrid Leganes Zinedine Zidane Spania Un nou pas FALS pentru Real! "Galacticii" au fost condusi de Leganes, dar au reusit sa smulga o remiza
Data publicarii: Marti 16 Aprilie 2019, 08:24
Data actualizarii: Marti 16 Aprilie 2019, 08:28

Real Madrid a facut un nou pas fals cu Zidane pe banca.

"Galacticii" au scos doar o remiza, scor 1-1, din deplasarea de la Leganes. Silva a deschis scorul in minutul 45 pentru Leganes, iar Benzema a stabilit scorul final la 6 minute de la startul reprizei a doua.

Real a inregistrat 3 victorii, un egal si o infrangere in campionat de la revenirea lui Zidane. Dupa 32 de etape, Real e pe locul 3 in Spania, cu 61 de puncte. Lider autoritar e Barcelona, cu 74 de puncte, iar Atletico este pe locul 2, cu 65 de puncte.