Real Madrid la liga Leny Yoro Spania
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 18:02
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 18:01

Real Madrid a pus ochii pe un puști din Ligue 1.

Galacticii au pus stăpânire pe primul loc în clasamentul din La Liga cu 72 de puncte obținute după 29 de etape desfășurate. 22 de victorii, șase remize și un eșec au înregistrat elevii lui Carlo Ancelotti până acum.

Conform Fichajes, Real Madrid a pus ochii pe Leny Yoro, un puști de doar 18 ani care evoluează pe postul de fundaș central la LOSC Lille, în primul eșalon al Franței.

”Tânărul fundaș central este unul dintre cei mai buni fotbaliști de la Lille și performanțele sale nu au trecut neobservate. Prețul de pornire al lui Yoro va fi între 30 de milioane de euro și 40 de milioane de euro.

Real Madrid o face din nou și își continuă construcția proiectului pe termen lung”, a relatat sursa citată.

Leny Yoro e născut la Saint-Maurice în Franța și site-urile de specialitate îl estimează la nu mai puțin de 25 de milioane de euro. Cu LOSC Lille ar mai avea contract valabil până la finele sezonului 2024/25.