"¡Tormenta!", "¡Delirio!", "¡Memorable!" Reactiile din presa dupa ce Messi a distrus-o pe Real Madrid pe Bernabeu:

Barcelona Atletico Madrid El Clasico Real Madrid Santiago Bernabeu Spania
Data publicarii: Luni 24 Martie 2014, 10:15
Data actualizarii: Luni 24 Martie 2014, 10:14

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Barcelona a trecut cu 4-3 de Real Madrid, chiar pe Bernabeu, intr-un meci nebun. Messi a marcat de trei ori, doua dintre reusite fiind din penalty.

Barca a deschis scorul prin Iniesta, in min. 7, apoi Benzema a marcat o dubla in doar patru minute - '20 si '24. Pana la pauza era 2-2, dupa ce Messi a marcat primul sau gol in El Clasico de aseara.

Apoi Ronaldo a transformat un penalty - min. '55; Messi a inchis tabela cu o dubla, tot de la 11 metri - min. 65 (3-3) si min 84 (4-3).

De mentionat ca am avut parte si de o eliminare, cea a lui Ramos - din minutul 65. Presa a reactionat, mai ales ca diferenta dintre Real si Barca este de doar un punct acum. Atletico e lider - 70p, Real este pe doi - 70p, iar catalanii sunt pe trei - 69p, dupa meciul care a relansat campionatul si mai ales duelul Barca - Real.