Show total facut de Barcelona, fara Messi, Neymar si Suarez. Gol senzational in victoria cu 4-0 in fata lui Elche. VIDEO

Barcelona Elche Spania
Data publicarii: Vineri 16 Ianuarie 2015, 08:01
Data actualizarii: Vineri 16 Ianuarie 2015, 08:02

Barcelona a castigat cu 9-0 dubla mansa cu Elche din Cupa Spaniei. Tot joi seara, Real Madrid a fost eliminata de Atletico, dupa 2-2 pe Bernabeu.

Cu o echipa experimentala, fara Messi, Suarez si Neymar, Luis Enrique a reusit sa-si asigure calificarea in sferturile Cupei Spaniei fara mari emotii.

Dupa 5-0 in tur pe Camp Nou, Barcelona a invins-o pe Elche si in deplasare cu 4-0.

Mathieu a deschis scorul in minutul 21 cu o executie fabuloasa din lovitura libera (VIDEO). Pana la pauza, Barcelona a facut 3-0, prin golurile lui Sergi Roberto, in minutul 40, si Pedro, in minutul 43, din penalty.

Scorul final a fost stabilit de Adriano, in minutul 90 al partidei.