Scandal MONSTRU in Spania dupa cea mai mare hotie din startul campionatului! Ce i-a facut arbitrul lui Bilbao in ultimele secunde

Malaga Athletic Bilbao Spania
Data publicarii: Duminica 24 August 2014, 12:28
Data actualizarii: Duminica 24 August 2014, 12:35

Prima etapa din Spania a inceput cu un scandal monstru.

Meciul dintre Malaga si Bilbao a fost facut praf de arbitru. A refuzat un gol si un penalty pe final pentru Bilbao, spre disperarea jucatorilor basci.

Malaga a deschis scorul in minutul 35, prin Luis Alberto, iar la pauza s-a intrat cu 1-0. In repriza a doua a inceput si nebunia. Doi jucatori de la Malaga au fost eliminati pe final. Duda, intrat in minutul 73 pe teren, a vazut cartonasul rosu in minutul 88, iar Antunes a fost eliminat in minutul 92.

In ultimele minute ale meciului, Bilbao a reusit sa marcheze dramatic prin portarul Iraizoz, insa reusita a fost anulata pentru un fault inexistent in atac. Mai mult, la ultima faza de joc, Bilbao a cerut un penalty evident in careu, dupa ce portarul Kameni a trantit un jucator de la Bilbao in 6 metri. Centralul nu a acordat nimic. VEDETI AICI VIDEO