Scandal in Spania: Barcelona acuzata ca umbla la arbitraje

Data publicarii: Luni 29 Octombrie 2007, 19:06
Data actualizarii: Luni 29 Octombrie 2007, 19:06
BARCELONA 2-0 ALMERIA

Barcelona a castigat cu 2-0 meciul cu nou-promovata Almeria, dar e acuzata din nou ca e ajutata de arbitri. Ayza Gamez a primit nota 0 in Marca dupa ce a validat un gol suspect de offside si a dictat usor un penalty pentru extraterestri.

Barcelona a batut Almeria, dar presa din Spania ii acuza pe catalani ca au castigat cu ajutorul arbitrului Ayza Gamez, care a fost facut varza in presa si a primit nota zero in Marca. Capitanul Puyol a aratat cat de mult i-a lipsit Barcelonei, cand l-a oprit perfect in careu pe Álvaro Negredo Sánchez. Barcelona a deschis scorul in minutul 37 prin Henry, dar oaspetii au cerut offside. Cu 10 minute inainte de In minutul 80, extraterestrii au mai primit o mana de ajutor din partea arbitrului Ayza Gamez - care a dat penalty la faultul lui Saltor Bruno asupra lui Giovanni Dos Santos. Messi a executat si a inchis tabela la 2-0 dar Rijkaard n-a fost multumit: "N-am jucat deloc bine,'' a spus olandezul de pe banca Barcei. Barcelona e pe doi in Primera, la doua puncte de liderul, Real.