"Sa ma injure, sa ma huiduie!" Mourinho IGNORA milioane de suporteri! MOTIVUL pentru care Casillas se muta pe banca:

Jose Mourinho Iker Casillas Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 07 Ianuarie 2013, 09:40
Data actualizarii: Luni 07 Ianuarie 2013, 09:52

Mourinho a fost arogant cu legenda Casillas iar zeii fotbalului l-au pedepsit. Adan a primit rosu dupa doar 6 minute iar Casillas a revenit pe teren!

Real s-a impus greu in primul meci din 2013, scor 4-3 cu Real Sociedad, iar Jose Mourinho a pierdut definitiv increderea suporterilor madrileni. A ales sa-l tina pe banca pe Casillas, considerat de multi cel mai bun portar din lume.

La finalul meciului in care a fost fluierat copios, Mourinho a rabufnit si s-a declarat ofensat de lipsa de respect aratata.

"Adam trebuie respectat. E de 16 ani aici, a crescut in familia Realului si are tot dreptul sa fie fericit.

Publicul m-a huiduit? Perfect! Sa ma injure pe mine inainte de meci si sa ajute echipa cand e pe teren! E perfect! Normal ca lumea nu ma mai aplauda pentru ca suntem pe locul pe care suntem in clasament. Nu poti sa fii erou tot timpul.

I-am spus lui Adam inainte de meci ca fluieraturile vor fi pentru mine, nu pentru el. Nu inteleg ce se intampla in Spania. Presa ma ataca tot timpul, dar il ataca si pe el. E lipsa de respect. Asta e!", a rabufnit Mourinho dupa meciul castigat cu 4-3 in fata lui Sociedad.

Mourinho nu crede ca Adam a fost de vina pentru eliminarea din minutul 6. "Varane l-a lasat descoperit", a incheiat portughezul.