REVANSA! Barcelona 4-0 Sevilla, Messi la golurile 100 si 101! Vezi ce super dubla a reusit

Data publicarii: Duminica 17 Ianuarie 2010, 09:24
Data actualizarii: Duminica 17 Ianuarie 2010, 09:26

Barcelona si-a luat revansa in fata Sevillei, dupa eliminarea din Cupa Spaniei, iar Balonul de Aur Messi a ajuns golul cu numarul 100 in tricoul blaugrana.

Barcelona lui Guardiola a incantat din nou cu un fotbal spectacol pe Camp Nou si a obtinut revansa mult dorita in fata Sevillei, cu un 4-0 fara drept de apel.

Daca in prima repriza vedetele Barcei nu au reusit sa-l invinga pe Palop, a facut-o francezul Escude cu un autogol in minutul 49. Pedro a dus scorul la 2-0 in minutul 70, dupa o pasa senzationala a lui Xavi, iar Messi a reusit dubla in minutele 85 si 91.

Barcelona are un avans de cinci puncte in fata lui Real Madrid, care nu a reusit sa obtina victoria la Bilbao.