RECORD istoric in Spania! Cifre de senzatie pentru un club care le da KO lui Messi si Ronaldo! Ziua in care toata presa e cu ochii pe ei:

Data publicarii: Miercuri 15 Ianuarie 2014, 10:10
Data actualizarii: Miercuri 15 Ianuarie 2014, 20:57

► Ajax - PSV, duminica 17.30, in direct la Sport.ro si Voyo.ro! "Pentru ca" iarba si fotbal: HIGH, OLANDA!

Atletico Madrid este cea mai in forma echipa din Spania, fara doar si poate.

Chiar daca in meciul direct cu Barcelona nu a reusit sa castige, notam in contul echipei lui Simeone o dominatie clara in primele 20 de minute.

In campionat, Atletico este pe locul doi, la egalitate de puncte cu Barcelona, cu 50 de puncte si palmares: 16-2-1.

Madrilenii au mai bifat o performanta: au ajuns in sferturile Cupei Regelui, dupa ce au trecut cu 2-0 de Valencia (1-1 in tur), dupa o partida pe care au controlat-o de la un capat la altul. Au marcat Godin - min 51 si Garcia - min 89. - VIDEO REZUMAT AICI

Recordul vine de la faptul ca Atletico a reusit o serie de 18 meciuri fara infrangere. Ultima data clubul din capitala Spaniei a pierdut in etapa a noua, cu scorul de 0-1, acasa la Espanyol.