VIDEO Real Madrid, la rând să sufere în Primera Division. Prima înfrângere în campionat, cu Espanyol Barcelona

Real Madrid Espanyol Barcelona Primera Division Spania
Data publicarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 19:17
Data actualizarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 20:43

Real Madrid continuă seria rezultatelor slabe, pierzând și în campionat, după meciul din Liga Campionilor, cu Sheriff Tiraspol.

Granzii din Spania trec printr-o perioadă nefastă atât la nivel internațional, cât și pe plan intern. După înfrângerea cu Sheriff Tiraspol, scor 1-2, din grupele Ligii Campionilor, Real Madrid a fost învinsă cu același rezultat de Espanyol Barcelona, în etapa a opta din Primera Division.

Gazdele au deschis scorul în minutul 17, datorită reușitei lui Raul de Tomas, iar avantajul a fost dublat de golul lui Alex Vidal, în minutul 60.

Real Madrid a marcat prin Karim Benzema în minutul 71, însă reușita sa nu a fost suficientă pentru revenire.

Până la înfrângerea cu Espanyol, Real Madrid avea cinci victorii și două egaluri în campionat. În prezent, se află pe primul loc la egalitate de puncte cu Atletico Madrid.