REAL MADRID 2-2 ATLETICO MADRID! Torres a redevenit eroul lui Atletico si a dus-o in sferturile Cupei Regelui! VIDEO

Real Madrid Atletico Madrid Spania
Data publicarii: Joi 15 Ianuarie 2015, 22:05
Data actualizarii: Joi 15 Ianuarie 2015, 22:56

Meci infernal la Madrid, intre Real si Atletico in optimile de finala ale Cupei Spaniei. Pe Bernabeu, Real a incercat sa revina dupa ce a pierdut cu 2-0 in tur si sa mearga in sferturile de finala.

Fernando Torres, cel mai recent transfer al lui Atletico Madrid, si Cristiano Ronaldo, proaspat castigator al Balonului de Aur pentru a treia oara in cariera, au fost titulari in derbyul din Cupa Spaniei.

ECHIPELE DE START

REAL MADRID: Navas, Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo, Isco, Kroos, James, Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo

ATLETICO MADRID: Oblak, Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira, Suarez, Tiago, Garcia, Griezmann, Koke, Torres

CELE MAI IMPORTANTE FAZE

0-1, min 1: Goooool Fernando Torres! Goooool Atletico in secunda 45! Torres a primit la coltul lung de la Griezmann si marcheaza fara probleme - VIDEO

1-1, min 19: Gooool Real! Sergio Ramos egaleaza cu o lovitura de cap de la 7 metri, la coltul lung. Real Madrid trebuie sa marcheze inca de 3 ori si sa nu mai primeasca gol pentru calificare - VIDEO

1-1, min 23: Asediu la poarta lui Atletico, mingea ajunge la Cristiano Ronaldo, care trage de la 14 metri, iar Mario Suarez scoate prin alunecare

1-1, min 33: Benzema a fost faultat in careu, dar centralul nu acorda penalty

1-2, min 46: Torres face dubla in secunda 36, dupa ce culca un fundas, apoi da gol printre picioarele portarului - VIDEO

2-2, min 54: Bale centreaza din marginea terenului, perfect pentru Ronaldo, care loveste cu capul din 6 metri pentru egalare! - VIDEO